Mezoterapia frakcyjna – Derma Fusion Pen

Stosowanie podczas terapii mezoterapii frakcyjnej jest bardzo popularnym sposobem na uzyskanie zadowalającego efektu skórnego, jak również w przypadku zapewnienia danemu klientowi odnowy owłosienia na głowie. Mezoterapia frakcyjna nie należy do grupy zabiegów zbyt inwazyjnych i jest pozbawiona skutków ubocznych. Osoby uprawnione do jej wykonania, to najczęściej kosmetolodzy i kosmetyczki pracujące w salonach. Urządzenie wykorzystywane do przeprowadzania terapii takie jak Derma Fusion Pen stanowi bazę do przeprowadzenia jednej z bardziej skutecznych metod przy walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej na ciele. A co w takim przypadku z karboksyterapią?

Mezoterapia frakcyjna jest zabiegiem bezpiecznym, z jakiego korzysta wiele kobiet. Dzięki mikronakłuciom i wprowadzanej substancji odżywczej oraz regenerującej osoby poddające się zabiegowi mogą otrzymać efekt jędrniejszej skóry na twarzy i całym ciele. Co więcej, jest to metoda porównywana bardzo często do terapii laserowej, gdzie mikrouszkodzenia powodują stymulację kolagenu i zamianę wiotkiej skóry na bardziej jędrną i młodszą. Mezoterapia frakcyjna jest delikatnym zabiegiem, a uszkodzenia skórne o małym nasileniu goją się bardzo szybko. Wybór zabiegu i wykorzystanie urządzenia tj. Derma Fusion Pen jest porównywany również do karboksyterapii, która ma podobne właściwości regeneracyjne oraz lecznicze, przez co jest równie dobrym rozwiązaniem w przypadku łysienia na głowie, problemów ze skórą głowy, że zmarszczkami, czy cellulitem.

Terapie odmładzające a karboksyterapia

Terapia odmładzająca w formie karboksyterapii jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, jakie chcą znacznie zwiększyć elastyczność swojej skóry na ciele. Co więcej, wiotka skóra na twarzy, brzuchu czy udach nie jest możliwa do zlikwidowana za pomocą dostępnych kosmetyków. Pomimo tego, że są to świetne zabiegi pielęgnacyjne, to niestety dopiero bardziej inwazyjne metody są w stanie zadowolić klientów salonów kosmetycznych. Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, co powoduje także rozpad tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. Jest to świetna terapia na cellulit, z jakim walczy wiele osób, w tym kobiet, które skarżą się na efekt pomarańczowej skórki, szczególnie na udach. Osoby korzystające z metody tego typu mogą liczyć również na:
• poprawę gęstości i elastyczności skóry na ciele,
• redukcję zmarszczek na twarzy,
• odnowę owłosienia na głowie,
• likwidację rozstępów, jak również cieni pod oczami,
• redukcję tkanki tłuszczowej,
• stosowną terapię wobec walki z łupieżem,
• likwidację różnego typu niewielkich blizn.

Czy mniej inwazyjne terapie odmładzające są w stanie znacznie poprawić kondycję skóry?

Z pewnością oferowane na rynku terapie wykonywane w większej ilości salonów kosmetycznych, jak również w gabinetach medycyny estetycznej są w stanie poprawić kondycję skóry i zmusić do wytwarzania kolagenu niezbędnego do jej odbudowy. Wprowadzane substancje, a w przypadku karboksyterapii dwutlenek węgla pobudza do działania ciało to znacznej regeneracji. Dlatego likwidacja zmarszczek w takich przypadkach jest znacząca.

O mezoterapii opowiedziała Magdalena z  abdesign.wroc.pl/salon-urody/2017/03/13/zabiegi-mezoterapia-iglowa/