Reguły zdrowego opalania się

 Za oknem naszych domostw możemy już teraz zaobserwować coraz dłuższe dni, a promienie słoneczne coraz cieplejsze. To jawny znak, że sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy doskonale wiedzą o tym, że oprócz pięknej, złocistej opalenizny i niezbędnej do poprawnego funkcjonowania organizmu witaminy D, promienie słoneczne niosą także zagrożenie w postaci nowotworów skóry. Opalanie powinno być dobrze przemyślane.

Filtry

 Jeśli chcemy dobrze zadbać o własną skórę podczas ciepłych dni, musimy do sprawy podejść z należytą ostrożnością. Trzeba powiedzieć sobie wprost, że dłuższe działanie promieni na skórę człowieka jest dla niej wielkim obciążeniem.

 Skóra wysusza się, a promienie UVA i UVB mogą prędko doprowadzić do niezwykle groźnych poparzeń, które znacznie podnoszą ryzyko pojawienia się późniejszych zmian nowotworowych. Przede wszystkim więc postawmy na dobry krem do opalania z mocnym filtrem.

 Filtr powinien charakteryzować się wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej o liczbie co najmniej 15. Taki kosmetyk wówczas winien powstrzymywać 93% promieni UVB. Warto kupić taki kosmetyk, który charakteryzowałby się właściwościami wodoodpornymi – zwłaszcza jeśli swoje opalanie łączymy z kąpielami w wodzie.

Nawilżanie

 Drugą sprawą, o której nie wolno zapominać, jest solidne nawilżenie skóry. Działanie wysuszające promieni słonecznych na skórę jest dla niej szalenie dewastujące i w żadnym wypadku nie powinniśmy lekceważyć tej sprawy.

 Skutkiem może być bardzo niezdrowo wyglądająca skóra po sezonie – wówczas jedynie solidna terapia dermatologiczna może cokolwiek pomóc w tej sytuacji. Pamiętajmy więc o regularnym nawilżaniu naszej skóry, dowolnym z preparatów ku temu predysponowanych.

Więcej szczegółów dotyczących właściwego opalania przeczytamy w tym artykule.

 

Jedna odpowiedź do “Reguły zdrowego opalania się”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.