Skuteczny peeling skóry

Jeśli chcemy, aby nasza skóra wolniej się starzała i dłużej cieszyła nas swoim młodym wyglądem, powinniśmy pamiętać nie tylko o jej nawilżaniu, ale i o regularnym peelingu. To właśnie on pozwala na pozbycie się martwego naskórka, sprawia też, że stosowane przez nas kremy lepiej się wchłaniają, a tym samym ich działanie jest bardziej spektakularne. Niestety, wybór peelingu nie jest prostym zadaniem, w dużej mierze jest bowiem uzależniony od tego, w jakim stanie znajduje się nasza cera. Jeśli więc chcemy lepiej zadbać o własne ciało, powinniśmy zapoznać się z kilkoma zasadami jego wyboru.

Kryteria wyboru peelingu

Peeling m do zrealizowania dość proste zadanie. Oczekujemy od niego, że będzie złuszczał i ścierał martwe komórki skóry, dzięki czemu ta ostatnia przestanie być szorstka i stanie się wolna od zmarszczek. Choć jednak zadanie to nie sprawia wrażenia skomplikowanego, nie można nie dostrzec tego, że wybór peelingów, z jakimi mamy do czynienia na rynku, jest imponujący. Możemy liczyć nie tylko na żele do mycia, ale również na emulsje, coraz modniejsze stają się przy tym kremy, w skład których wchodzą składniki ścierające. Podstawowym kryterium wyboru jest stan, w jakim znajduje się nasza skóra, nie bez znaczenia jest jednak i to, jaki sposób używania peelingu wydaje się nam najbardziej intuicyjny.
Podczas analizy propozycji dostępnych w drogeriach i sklepach internetowych, warto zwrócić uwagę również na ich skład. Im więcej składników jest pochodzenia naturalnego, tym lepiej. Duże znaczenie powinna mieć dla nas konsystencja takiego kosmetyku, a nawet jego zapach, peeling powinien być wykonywany regularnie, a tym samym jego stosowanie powinno sprawiać nam przyjemność.

Peeling a rodzaj skóry

Decydujące znaczenie dla skuteczności peelingu ma jego dostosowanie do rodzaju skóry. Nie ma rozwiązania idealnego dla każdej cery, warto więc zapoznać się z instrukcją przygotowaną przez producenta. Może się zdarzyć i tak, że nie potrafimy precyzyjnie określić cech naszej własnej cery. W takim przypadku dobrze jest poprosić o pomoc kosmetyczkę.

1. Jeśli nasza cera jest sucha, a do tego można już na niej zauważyć lekkie zmarszczki, najlepszym rozwiązaniem okaże się peeling o działaniu nawilżająco-wygładzającym.
2. Jeśli nasza skóra jest pozbawiona blasku, a do tego mamy wrażenie, że nie jest już tak jędrna, jak miało to miejsce do tej pory, powinniśmy postawić na peeling ujędrniająco-wygładzający.
3. Jeśli mamy cerę tłustą skłonną nie tylko do wyprysków, ale również do przebarwień, dobrze jest zastanowić się nad peelingiem odżywczo-wygładzającym.
4. Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że nieustannie żyjemy w biegu, w warunkach, które nie pozwalają nam zapomnieć o stresie, powinniśmy postawić na krem złuszczający energetyzująco-detoksykujący z bogactwem przeciwutleniaczy.

Zadaniem peelingu jest przede wszystkim usuwanie martwych komórek. Naprawdę wartościowe rozwiązanie jest nam jednak również w stanie zapewnić jędrność, gładkość i właściwe nawilżenie skóry. Peeling idealny to przy tym taki, który stosujemy z przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.