Trening Cardio – najlepsza metoda spalania tłuszczu

 Cardio czyli trening podnoszenia wydolności naszego serca, a wraz z tym poprawa wydolności całego organizmu. Prawidłowy trening cardio powinien się cechować utrzymywaniem stałego poziomu tętna na tak zwanych średnich obrotach naszego organizmu.

Jak wyliczyć tętno średnie

Umownie maksymalne tętno wynosi 220. Od tego odejmujemy swój wiek i otrzymujesz optymalne tętno dla siebie.Podaną wartość staramy się trzymać na stałym poziomie czy poprzez noszenie tętnomierza na klatce piersiowej i odczytując jego wartości na specjalnym zegarku lub trzymając uchwyty sensorów w maszynach fitness na siłowniach. Dowolność wykonywania ćwiczeń jest tutaj mało ograniczona możemy starać się utrzymywać podane wartości w takim sporcie jakim najbardziej z podanych przykładów lubimy.

Jak zacząć

 Z początku może wystarczyć szybszy marsz do określonych wartości jeśli dopiero zaczynamy aktywność fizyczną, dalej jest to rower zwykły, rower stacjonarny, steper, orbitrek, maszyna do wiosłowania, jeśli ktoś się uprze to na dobrą sprawę może skakać w miejscu.

Najważniejsze w tej metodzie treningowej jest utrzymywanie tętna cały czas przez minimum 20 minut treningu. Po pierwszych 20 minutach zaczynają zachodzić odpowiednie procesy chemiczne w naszym organizmie i zaczyna się spalać tłuszcz. Dlatego treningi cardio są rozpisywane zazwyczaj na 30-40 minut.

Jak najszybciej uzyskać efekt?

Najszybciej nasze efekty będziemy mogli zauważyć na bieżni, obserwując podane wartości na ekranie. Z czasem zauważymy, że by osiągnąć podaną wartość tętna, trzeba już będzie biec np. 8 km/h, a nie 6 km/h. Jest to postęp wydolności dla naszego organizmu.

 Nie tylko na bieżni można zauważyć zmiany. Nastąpią one też w codziennych czynnościach, takich jak: łatwiejsze wchodzenie po schodach, ogólne lepsze samopoczucie, zwiększona kondycja itp.

 Jeśli chodzi zaś o tkankę tłuszczową, treningi te pomogą nam w utrzymywaniu wagi lub chudnięciu. Ale sam trening nie zastąpi nam zbilansowanej diety, która jest kluczem do sukcesu. Trening ma być bodźcem do spalania tłuszczu. Jeśli po 40 minutach bieżni zaczniemy się objadać i wciągu dnia przekroczymy dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na kalorie (BMR), to nie ujrzymy efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.