Zaplanuj swój trening

 Nikt nie ma dziś żadnych wątpliwości co do tego, że uprawianie sportu jest korzystne dla naszego zdrowia, tak psychicznego jak i fizycznego. Wiemy też jednak dobrze, że nie zawsze jest nam łatwo znaleźć czas i ochotę na to, by poćwiczyć. Jak sprawić, by podjęcie decyzji o aktywnym wysiłku fizycznym było nieco łatwiejsze?

 Podpowiedzi w sprawie rozwiązania tego problemu są w gruncie rzeczy dość proste, opierają się na wieloletnich obserwacjach ludzkiej natury, która pozostaje w zasadzie niezmienna, mimo wciąż zmieniającego się otoczenia, w jakim żyjemy na co dzień. Psychologiczne motywy, które kierują nami, zostały dość dobrze opisane przez wielu naukowców, prowadzących często szczegółowe badania na przestrzeni wielu lat. Pomoc psychologiczna na pewno wzmacnia sam trening.

Znajdź motywację

 Wizualizacja celu to jedna z takich prostych do zastosowania metod. Jeśli mamy problemy zdrowotne lub problemy z nadwagą, szybko możemy się z nimi uporać właśnie budując w swojej głowie obraz pożądanej sylwetki i zacząć ćwiczyć. W tej metodzie nie powinno być większego problemu na etapie wyobrażenia, ale może powstać on w późniejszej fazie, kiedy spodziewane efekty nie nastąpią od razu. Należy mieć to na uwadze i po prostu postarać się wytrwać.

 Innym takim pomysłem na wytrwanie w regularnym uprawianiu sportu jest rozpoczęcie treningów z zaprzyjaźnioną osobą. W ten sposób łatwiej się wzajemnie dyscyplinować do dalszych wysiłków, co jest przecież w interesie obu stron. Razem naprawdę można więcej, o czym przekonało się już bardzo wiele osób, wspólnie ćwiczących ku obopólnemu zadowoleniu. Wspólny trening motywuje do działania.

 Pewnym rozwiązaniem wartym wzięcia pod rozwagę może być również przemyślenie konkretnych zajęć pod okiem wykwalifikowanego specjalista. Trener personalny jest przygotowany na to, by nie tylko rozpisywać poszczególne ćwiczenia, ale zadba także o naszą motywację do treningu. Przedstawienie szczegółowego planu ćwiczeń na okres kilku miesięcy i stopniowa realizacja wcześniej określonych celów sportowych na pewno pomoże w wytrwaniu. Trening w ten sposób może być bardzo efektywny.

 Niezależnie od tego, jaką metodę motywacji wybierzemy, musimy pamiętać przede wszystkim o jednym – bariery leżą jedynie w naszej głowie. Dobre nastawienie jest podstawą działania. Trening zaś czyni mistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.