Uzdrowisko Lądek-Zdrój

 Lądek-Zdrój to niezwykle atrakcyjne miasteczko położone na wschodnich częściach Kotliny Kłodzkiej, nieopodal Kłodzka. Lądek-Zdrój to miasto o bardzo długiej tradycji uzdrowiskowej i turystycznej. To tutaj przybywali na kurację najznamienitsi goście z całego świata. 

Zdrowy Lądek

Wody płynące pod powierzchnia Lądka zawierają radon. W odpowiedniej ilości gaz ten pozytywnie wpływa na wygląd skóry, kąpiele w wodach termalnych pobudzają krążenie, a ich picie zmniejsza poziom cholesterolu i łagodzi ból.

Kolejnym uzdrawiającym źródłem są wody siarkowo-fluorowe które noszą takie imiona jak: „Wojciech”, „Curie-Skłodowska”, „Dąbrówka” oraz „Chrobry”. Pomagają one w regeneracji stawów i działają przeciwbólowo.

Sportowy Lądek

W Lądku znajduje się mały stok narciarski, idealny dla początkujących.

stok

10 kilometrów od Lądka-Zdroju znajduje się Ośrodek Narciarski Czarna Góra. Jest on o wiele bardziej rozbudowany. Ale gdyby ktoś szukał taniego noclegu z szybkim dojazdem na stok, to Lądek jest idealnym miejscem.

Zabytkowy Lądek

  •  Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny – barokowy kościół z 1688 roku, znajdują się w nim rzeźby znanego artysty tejże epoki, Michaela Klahr’a

  • Muszla koncertowa z 1905 roku

  • Zakład przyrodoleczniczy „Wojciech” z 1678 roku

  •  Gotycki most świętego Jana  – został zbudowany w 1565 roku na rzece Białej Lądeckiej, znajduje się na nim figura św. Jana Nepomucena z XVI w.

Lądek jest idealnym miejscem na spędzenie czasu zdrowosportowo o każdej porze roku.

 

 

 

 

 

 

Jedna odpowiedź do “Uzdrowisko Lądek-Zdrój”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.