Zielona herbata w diecie – smaczna i zdrowa

 Zielona herbata ma wiele zalet, o których mówili już starożytni. Jest to rozwiązanie bardzo zdrowe, a co ważniejsze, posiada właściwości sprzyjające odchudzaniu.

Herbata na sportowo.

Zielona herbata to odpowiednio wysuszone i ogrzane listki, bez jakiejkolwiek fermentacji. Smak zależy od gatunku, jak również ewentualnych dodatków. Należy pamiętać, że zielona herbata wymaga odpowiedniego zaparzania – temperatura wody powinna być dostosowana do konkretnego gatunku i wynosi ona zazwyczaj od 60 do 90 st. C. Zieloną herbatę najlepiej parzyć w porcelanowym czajniczku, podgrzanym za pomocą gorącej wody i wytartym do sucha.

Na rynku dostępna jest zielona herbata w różnej postaci. Obok rozwiązań liściastych można kupić alternatywę w postaci wygodnych saszetek, tzw. herbatę ekspresową. W rzeczy samej herbata ekspresowa jest znacznie wygodniejsza na płaszczyźnie zaparzania, wystarczy wrzucić torebkę do dzbanka lub filiżanki i zalać gorącą wodą.

Herbata liściasta wymaga dłuższego zaparzania oraz obowiązkowego przykrycia czajniczka. Nietrudno zauważyć, że rozwiązanie to wymaga znacznie więcej wysiłku i czasu. Osoby, które nade wszystko cenią wygodę, wybierają zazwyczaj rozwiązania ekspresowe. Herbatę w tej postaci zaparzyć można szybko i bezproblemowo.

Warto jednak pamiętać, że znacznie zdrowszym rozwiązaniem jest herbata zielona w postaci liściastej. Co ważniejsze, alternatywa ta odznacza się również bardziej wyrazistym aromatem. W sklepach znaleźć można zieloną herbatę z aromatycznymi dodatkami. Grejpfrut, wanilia, cytryna – to tylko niektóre możliwości.

Bez wątpienia napoje te są smaczne i bardzo aromatyczne, aczkolwiek dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na skład konkretnej propozycji. Zielona herbata z dodatkiem naturalnej wanilii czy skorki cytrynowej nie traci swoich właściwości, a przy tym zyskuje niepowtarzalny smak i aromat. Warto więc kupić takie rozwiązanie.

Jednakże jeśli jest to propozycja dopełniana wyłącznie waniliowym aromatem, napój – owszem – będzie smaczny, jednakże pod względem zdrowotnym traci bardzo wiele, dlatego też wybór herbaty powinien być przemyślany i dokładnie przeanalizowany.

Jedna odpowiedź do “Zielona herbata w diecie – smaczna i zdrowa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.